top of page

AKTUALITY

IFSW - GENERAL MEETING 2024
- Volby -

24.02.2024

Společnost sociálních pracovníků České republiky (SSP ČR) s hrdostí připomíná své dlouholeté členství v International Federation of Social Workers (IFSW), vedoucí světové organizaci sociálních pracovníků. Jako jediná česká asociace sdružující sociální pracovníky jsme součástí této světově významné organizace pro sociální práci.

Začátkem dubna letošního roku máme jedinečnou příležitost aktivně se angažovat na setkání v Panamě, kde se uskuteční summit všech členů IFSW. Výbor SSP ČR jednomyslně rozhodl o své kandidatuře na post IFSW Europe Vice President, věříme, že tato pozice nám umožní posílit postavení evropské sociální práce.

S přesvědčením, že naše kandidatura přinese nové perspektivy do diskusí o globálních a evropských výzvách sociálních pracovníků, se těšíme na možnost spolupráce s dalšími členy IFSW na formování budoucnosti sociální práce a posílení její role ve společnosti.

election.png

ČLENSKÁ SEKCE
- Nově i v mobilní aplikaci -

06.12.2023

Naši členové mají nově možnost být s námi ve spojení i přes mobilní aplikaci. V aplikaci je diskuzní fórum, rozšířená sekce Ke stažení a přístup k seznamu kontaktů na jednotlivé členy k vzájemnému propojování. S aplikací a s jejími notifikacemi už vám nic neuteče. Aplikaci plánujeme dále vyvíjet, aby se ještě více přizpůsobila potřebám členů a činnosti naší profesní asociace.  

Using a Smartphone

NOVELIZACE ETICKÉHO KODEXU
- Zapoj se -

24.11.2023

Novelizujeme současnou verzi Etického kodexu SSP ČR.

Do připomínkového řízení jsme přizvali další profesní asociace sdružující sociální pracovníky a zároveň i odbornou veřejnost zabývající se sociální prací. Po skončení tohoto připomínkového řízení proběhne kulatý stůl s přizvanými asociacemi, na kterém budou projednány vaše cenné podněty k novelizaci etického kodexu. Průběžné výsledky od kulatého stolu s vámi budou sdíleny prostřednictvím nové vzdělávací platformy AKADEMIE SSP ČR v průběhu ledna 2024. Zapojte se do připomínkového řízení - ZDE.

image.png

VI. ROČNÍK OCENĚNÍ GRATIAS
- Spuštění nominace -

MPSV zahájilo spustilo nominační formulář do VII. ročníku ocenění Gratias, které je určené sociálním pracovnicím a pracovníkům, kteří přispívají k rozvoji či dobrému jménu sociální práce v České republice. Ocenění také symbolizuje poděkování sociálním pracovníkům a pracovnicím za jejich každodenní, vysoce odbornou a velmi náročnou práci. Samotné ocenění proběhne na Světový den sociální práce 19. března 2024.
Nominace se podávají prostřednictvím internetového formuláře - přes odkaz ZDE.

image.png

II. DÍL AKADEMIE
- Novelizace etického kodexu? -

9.11.2023 - ONLINE

Vážené kolegyně, kolegové a příznivci sociální práce,

zveme všechny zájemce na druhé online setkání AKADEMIE SSP ČR. Tématem setkání bude Etický kodex sociálního pracovníka a zamyšlení se nad jeho možnými obnovami a aktualizacemi.

Těšíme se na Vás!

SPUŠTĚNÍ ČLENSKÉ SEKCE
- Diskuzní fórum / Vzory dokumentů -

17.10.2023

Spustili jsme členské rozhraní webu, v kterém najdete diskuzní fórum, komunitu členů, vzory dokumentů pro každodenní přímou práci a mnoho dalšího. Přístup mají pouze registrovaní členové. Nejste registrovaní jako členi v naší profesní asociaci? Vyplňte online žádost o členství - ZDE.

Working from Home

ZASEDÁNÍ VÝBORU
- Reflexe / Nové tváře / Vize -

22.09.2023

Dnes jsme se sešli, abychom probrali strategické plány SSP ČR, reflektovali spolupráci s ISFW při spolupořádání mezinárodní konference a přivítali nové členy výboru - Martinu Stehnovou (správa sociálních sítí) a Filipa Nývlta (back office / správa webu). 

výborxx.jpg

INZERCE PRACOVNÍCH NABÍDEK
- INTERATKIVNÍ MAPA -

07.09.2023

Na našem webu jsme spustili naší interaktivní a datově automatizovanou inzertní mapu s pracovními nabídkami pro sociální pracovníky. Inzerovat na naší mapě může kdokoliv a zdarma, ať se jedná o neziskovky nebo veřejné/státní instituce. Více informací na naší mapě - ZDE.

xx1.jpg

NOVÁ ODBORNÁ PUBLIKACE
- "Sociální práce v mezioborové perspektivě" -

01.02.2023

Kniha o sociální práci z perspektivy multidisciplinarity od socioložky a vedoucí Katedry sociální práce ETF UK doc. PhDr. Evy Křížové, Ph.D. - více ZDE.
 

bottom of page